Powraca Ciechanowski Rower Miejski w nowej odsłonie

28.06.2024

Od 1 lipca mieszkańcy i turyści w Ciechanowie mogą cieszyć się nowymi rowerami czwartej generacji w ramach systemu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Wprowadzenie nowoczesnych rowerów eliminuje konieczność korzystania z elektrozamków, co znacząco zwiększa wygodę i elastyczność użytkowania.

Użytkownicy będą mieli możliwość zwrotu i pobrania rowerów nie tylko na stacjach, ale również w innych dogodnych dla siebie miejscach. W nowej flocie znajduje się 50 rowerów, w tym 47 standardowych oraz 3 wyposażone w siedzisko dla dziecka. Wszystkie nowe pojazdy są wyposażone w GPS i blokadę wbudowaną w tylne koło, co zapewnia użytkownikom większą swobodę i bezpieczeństwo.

Wprowadzenie rowerów czwartej generacji w Ciechanowie to krok milowy w rozwoju miejskiego systemu rowerowego. Nowe rowery bez elektrozamków zwiększają wygodę i elastyczność użytkowania, umożliwiając zwrot pojazdów w dowolnym miejscu. Wyposażenie w GPS i blokadę tylnego koła zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Jesteśmy przekonani, że te innowacje zwiększą atrakcyjność rowerów miejskich i zachęcą mieszkańców oraz turystów do częstszego korzystania z tego ekologicznego środka transportu – mówi Marcin Sałański, Rzecznik Prasowy Nextbike Polska.

Użytkownicy mogą zwrócić rower na jednej z dziewięciu stacji bez dodatkowych kosztów. Natomiast, jeśli zdecydują się zakończyć jazdę w dowolnie wybranym miejscu, będą musieli uiścić opłatę w wysokości 5 zł. Ponadto, użytkownicy, którzy wypożyczą rower spoza stacji i zwrócą go na jedną z dziewięciu stacji, otrzymają bonus w wysokości 3 zł na swoje konto w aplikacji.

Stacje rowerowe wyposażone w terminale znajdują się przy ratuszu oraz dworcu PKP (ul. Sienkiewicza), gdzie użytkownicy mogą zarejestrować się w systemie, wypożyczyć rower, oddać go i dokonać płatności kartą elektroniczną. Stacje z totemami są zlokalizowane w różnych częściach miasta, w tym przy ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Armii Krajowej, krytej pływalni MOSIR, Placu Kościuszki, kąpielisku „Krubin” i dworcu PKP Przemysłowy. Dziewiąta, wirtualna stacja znajduje się przy Parku Nauki Torus.

Aby rozpocząć korzystanie z rowerów czwartej generacji, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.ciechanowskirower.pl lub poprzez aplikację Nextbike, założyć konto i mieć na nim co najmniej 10 zł. Proces wypożyczenia roweru jest prosty – wystarczy zeskanować kod QR na rowerze za pomocą aplikacji i wybrać opcję „wypożycz rower”. Rower zostanie automatycznie odblokowany i gotowy do jazdy. Dla osób, które nie korzystają z aplikacji, istnieje możliwość wypożyczenia roweru ze stacji z terminalem, płacąc kartą płatniczą. Podczas jazdy po mieście użytkownicy mogą korzystać z funkcji umożliwiającej bezpieczny postój bez kończenia wypożyczenia.

Cennik:

  • Pierwsze 20 minut – bezpłatne
  • Od 21 do 60 minut – 1 zł
  • Od 61 do 120 minut – 2 zł
  • Od 121 do 180 minut – 3 zł
  • Od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę

Warto pamiętać, że pozostawienie roweru poza strefą użytkowania CRM wiąże się z opłatą 500 zł. Osoby, które pozostawią rower w miejscu trudno dostępnym, będą musiały zapłacić 300 zł. Za usunięcie zabezpieczeń z roweru grozi opłata 200 zł.

Więcej informacji na temat zasad wypożyczania oraz cennika można znaleźć w innych zakładkach tej strony internetowej.

  • flagPl
  • flaggb