Darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich od Nextbike – 22 września to Dzień Bez Samochodu

21.09.2022

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest czwartkowy Dzień Bez Samochodu. Użytkownicy większości systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo.

 

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, która w czwartek, 22 września zapewni użytkownikom Rowerów Miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak w inne dni – pierwsze 15, 20 czy 30 minut.

W Dniu Bez Samochodu, za darmo przez pierwszą godzinę będzie można jeździć na rowerach Nextbike w Białymstoku, Chorzowie, Ciechanowie, Częstochowie, Grodzisku Mazowieckim, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Komornikach, Koninie, Konstancinie Jeziorna, Luboniu, Łodzi (aglomeracja), Markach, Otwocku, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Poznaniu, Pruszkowie, Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju, Siemianowicach Śląskich, Tarnowie, Tychach, Wrocławiu, Zielonej Górze, oraz Żyrardowie. W Koszalinie darmowy czas zostanie wydłużony do 2 godzin. Natomiast w Zduńskiej Woli już od dziś do poniedziałku (26.09) włącznie obowiązują 3 darmowe godziny wypożyczenia rowerów miejskich.

Nasz udział w Dniu Bez Samochodu i udostępnienie rowerów miejskich z wydłużonym darmowym czasem to już Nextbike’owa tradycja. Każdy krok do rozwoju bardziej zielonych miast jest dla nas ważny, a fakt, że dostęp do naszych rowerów ma już blisko 10 milionów osób pozwala nam wierzyć, że idziemy w dobrym kierunku. Mówi Cezary Dudek, Head of Marketing & Communications Nextbike Polska. – Ogromnie nas cieszą tegoroczne wzrosty wypożyczeń rowerów miejskich i zwiększający się ich udział w transporcie miejskim – w tym sezonie odnotowaliśmy już ponad 6,6 mln wypożyczeń, a w zeszłym sezonie tylko podczas Dnia Bez Samochodu, nasze rowery w całej Polsce zostały wypożyczone blisko 20 tysięcy razy – liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pozostawienie samochodu w garażu i skorzysta z darmowej godziny jazdy. Zespół Nextbike zamierza świecić przykładem i również przyłącza się do akcji przyjeżdżając do pracy rowerami. – dodaje Cezary Dudek

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

Przez całą środę 22 września (tj. od północy do godziny 23:59) zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 czy 30 minut (w zależności od systemu) miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę wypożyczenia. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Rowery publiczne Nextbike stały się już nieodłącznym elementem komunikacji publicznej w wielu miastach. Korzysta z nich już ponad 2,6 miliona Polaków, którzy przez cały okres działania spółki na polskim rynku dokonali już ponad 75 milionów wypożyczeń rowerów. Można je znaleźć w blisko 60 miastach i miejscowościach, w których mieszka łącznie ponad 10 mln osób.

 

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska! 

  • flagPl
  • flaggb